Zo života zariadenia

Lečo párty v DSS Košúty

Dňa 11.8.2023 sa v našom zariadení konala už tradičná „Lečo párty“, pričom sa jednalo už o ôsmy ročník. Tohtoročnú párty sa nám podarilo ozvláštniť tým, že naše pozvanie prijali okrem psičkárov zo Záchranného systému Slovakia aj dobrovoľný hasiči z obce Košúty.

Samozber čerešní

Dňa 26.6.2023 sme sa na základe pozvania pestovateľa ovocia z obce Horné Saliby - časť Hrušov zúčastnili samozberu čerešní. Doobeda sme sa aj s obyvateľmi našej DSS dopravili do čerešňového sadu a tu sme začali zbierať. Čerešňové stromy boli obsypané čerešňami, ktoré boli veľmi chuťovo veľmi dobré. Podmienkou zberu bolo, že sme každý musel nazbierať minimálne 2 kilá čerešní.

Oslava Medzinárodného dňa žien v našom zariadení

Dňa 8.3.2023 sa pri príležitosti Medzinárodného dňa žien v našom zariadení uskutočnila milá udalosť - oslava tohto sviatku. Uctili sme si naše ženy, ktoré sú aj matkami, babkami a poniektoré aj prababkami. Tento sviatok sa v našom zariadení oslavuje už tradične a tak už vieme, aký program a scenár je ten najvhodnejší. Prípravy na tento deň začali už skôr.

HIP - HOP predstavenie

Dňa 10.3.2023 sa na základe pozvania do nášho zariadenia dostavil žonglér pán Alexander Belovics - odborník na interaktívnu pohybovú činnosť. Predviedol nám svoj talent a ukázal nám ukážky so svojho programu, ktoré mal veľmi dobre zladené s hudobným sprievodom. Potom si vybral dobrovoľníkov a učil ich žonglérskemu umeniu.

Spevácke vystúpenia v našom domove

Keďže tu máme čas vianočný, tak sme rozmýšľali, ako by sme tieto sviatočné chvíle trocha ozvláštnili a podarilo sa nám zrealizovať myšlienku prepojenia komunít našej DSS a obce Košúty, kde máme sídlo. Do nášho zariadenia sme pozvali spevácke súbory obce, sú tu hneď dva a to slovenský spevácky súbor Nádej a maďarský spevácky súbor Gyöngykaláris.

Kto čo vie

Dňa 21.09.2022 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Galante uskutočnilo kultúrne podujatie pod názvom Kto čo vie?. Organizátormi podujatia boli OZ KONRÁDKO Veľké Úľany, CARISSIMI n. f. Bratislava, Mestské kultúrne stredisko Galanta a Galantské osvetové centrum.

Lečo párty 2022

Ďalší splnený sen, ďalšia splnená žiadosť! Aj takto by sme mohli popísať udalosť, ktorá sa uskutočnila v našom zariadení. Po dvojročnej prestávke, ktorú zapríčinila pandémia, sme konečne znova mohli usporiadať našu tohtoročnú rozlúčku s letom pod názvom „Lečo párty 2022“. Podujatie sa konalo dňa 09.09.2022.

Schladenie v letnom sparne

Na deň 22.7.2022 meteorológovia sľubovali prekročenie dlhodobých teplotných rekordov a tak sme aj my vedeli, že bude treba niečo vymyslieť. A preto že, netreba vymýšľať nič, čo už je vymyslené, sme išli tak, ako po minulé roky na naše obľúbené termálne kúpalisko v Horných Salibách.