Výlety

V máji sa konečne už počasie troška umúdrilo a teploty na teplomery atakovali letné hodnoty a preto sme aj my vyrazili na výlety do okolia našej DSS. Dňa 3.5.2022 sme navštívili Vodné dielo Kráľova, kde sme sa poprechádzali po korune hrádzi a nechali sa hladiť teplými slnečnými lúčmi. Pod krásnou modrou oblohou sa hladina vody vo Váhu farbila do modra. Na hrádzi býva cez víkend veľké množstvo korčuliarov, bicyklistov, ako aj osôb, ktoré sú tu len na prechádzke. Ale doobeda, keď sme tam boli my, tam nebolo nikoho a obklopovalo nás ticho, kde vynikal spev vtákov a bzukot hmyzu.

To ticho bol naozaj balzam na dušu, sadli sme si na naplavené drevá a zistili sme, že ticho naozaj lieči. Vzhľadom na dostupnosť miesta a vyasfaltovanej hrádzi, sme mohli zobrať aj našu obyvateľku na vozíku, čomu sme boli úprimne radi, že aj ona si napriek svojmu hendikepu, mohla túto krásu užiť.

Na druhý deň 4.5.2022 sme navštívili Relax Eco park pri Sládkovičove, ktorý je situovaný pri starom riečnom ramene, ktoré slúži ako rybársky revír. Je tu miesto aj na športovanie a hlavne je tu zoologická záhrada, kde sa nachádzajú veľmi zaujímavé zvieratká, napríklad je tu voliéra s papagájmi a inými okrasnými vtákmi, videli sme tu aj klokanov a aj mamičku klokana s mláďatkom vo vaku, maličkú, asi čerstvo narodenú srnku. jelene, kozičky a veľa iných zvierat. Našich obyvateľov asi najviac upútali zajačiky a morské prasiatka, ktoré sa dali aj kŕmiť.

Po ceste sa prechádzal páv a my sme mali to šťastie, že sa nám ukázal v plnej nádhere, čiže roztiahol svoj krásny chvost, ktorý vyzeral, ako keby ho mal posádzaný diamantmi. Po prehliadke sme si sadli na kofolu, porozprávali sme sa spokojný sme sa vrátili do DSS, kde nás už čakal dobrý obed. Takže opálený, naplnený novými zážitkami sme skonštatovali, že sme prežili krásny a zmysluplný deň.

Fotogaléria