Schladenie v letnom sparne

Na deň 22.7.2022 meteorológovia sľubovali prekročenie dlhodobých teplotných rekordov a tak sme aj my vedeli, že bude treba niečo vymyslieť. A preto že, netreba vymýšľať nič, čo už je vymyslené, sme išli tak, ako po minulé roky na naše obľúbené termálne kúpalisko v Horných Salibách.

Dorazili sme ráno, bezprostredne po otvorení a len čo sme sa zložili, už sme aj odkladali zo seba odev a fujáš matiáš do bazénov. Voda bola príjemná vo väčšom plaveckom bola troška chladnejšia, teda aby bolo jasné, menej temperovaná a v tom menšom bola teplejšia. Zaplávali sme si, zohriali sme sa aj vo vode a aj na slniečku. Jeho teplé, ako keby zlatom pretkávané slnečné lúče, nám hladili naše telá a farbili ich do bronzova.

A keďže na tomto kúpalisku sme už boli viackrát, tak máme aj vytvorené určité návyky, už dopredu, v dostatočnom časovom predstihu si zarezervujeme na určitú hodinu langoše a potom, už bez toho, aby sme čakali, zasadneme k prestretému stolu. Dáme si aj kofolu, kto chce kávičku a fajčiari si bafnú aj cigaretku. Pri jedle a pití sa aj ústa rozviažu a tak rozprávame, plánujeme a spomíname. Proste to bol veľmi príjemný, plnohodnotný deň.

Fotogaléria