Zo života zariadenia

Výlet do okolia Dunaja

Dňa 25.10.2023 sme absolvovali výlet a obyvatelia DSS Košúty mali možnosť si prehliadnuť VD Gabčíkovo. Mali sme možnosť vidieť fungovanie plavebných komôr, nakoľko sme boli svedkami ich napúšťania a vypúšťania v súvislosti s plavbou lode cez sústavu komôr. Poprechádzali sme sa po korune hrádze, ktorá zadržiava milióny litrov vody, ktoré slúžia na výrobu zelenej elektrickej energie.

Lečo párty v DSS Košúty

Dňa 11.8.2023 sa v našom zariadení konala už tradičná „Lečo párty“, pričom sa jednalo už o ôsmy ročník. Tohtoročnú párty sa nám podarilo ozvláštniť tým, že naše pozvanie prijali okrem psičkárov zo Záchranného systému Slovakia aj dobrovoľný hasiči z obce Košúty.

Samozber čerešní

Dňa 26.6.2023 sme sa na základe pozvania pestovateľa ovocia z obce Horné Saliby - časť Hrušov zúčastnili samozberu čerešní. Doobeda sme sa aj s obyvateľmi našej DSS dopravili do čerešňového sadu a tu sme začali zbierať. Čerešňové stromy boli obsypané čerešňami, ktoré boli veľmi chuťovo veľmi dobré. Podmienkou zberu bolo, že sme každý musel nazbierať minimálne 2 kilá čerešní.

Oslava Medzinárodného dňa žien v našom zariadení

Dňa 8.3.2023 sa pri príležitosti Medzinárodného dňa žien v našom zariadení uskutočnila milá udalosť - oslava tohto sviatku. Uctili sme si naše ženy, ktoré sú aj matkami, babkami a poniektoré aj prababkami. Tento sviatok sa v našom zariadení oslavuje už tradične a tak už vieme, aký program a scenár je ten najvhodnejší. Prípravy na tento deň začali už skôr.

HIP - HOP predstavenie

Dňa 10.3.2023 sa na základe pozvania do nášho zariadenia dostavil žonglér pán Alexander Belovics - odborník na interaktívnu pohybovú činnosť. Predviedol nám svoj talent a ukázal nám ukážky so svojho programu, ktoré mal veľmi dobre zladené s hudobným sprievodom. Potom si vybral dobrovoľníkov a učil ich žonglérskemu umeniu.

Spevácke vystúpenia v našom domove

Keďže tu máme čas vianočný, tak sme rozmýšľali, ako by sme tieto sviatočné chvíle trocha ozvláštnili a podarilo sa nám zrealizovať myšlienku prepojenia komunít našej DSS a obce Košúty, kde máme sídlo. Do nášho zariadenia sme pozvali spevácke súbory obce, sú tu hneď dva a to slovenský spevácky súbor Nádej a maďarský spevácky súbor Gyöngykaláris.

Kto čo vie

Dňa 21.09.2022 sa v Mestskom kultúrnom stredisku v Galante uskutočnilo kultúrne podujatie pod názvom Kto čo vie?. Organizátormi podujatia boli OZ KONRÁDKO Veľké Úľany, CARISSIMI n. f. Bratislava, Mestské kultúrne stredisko Galanta a Galantské osvetové centrum.