Samozber čerešní

Dňa 26.6.2023 sme sa na základe pozvania pestovateľa ovocia z obce Horné Saliby - časť Hrušov zúčastnili samozberu čerešní. Doobeda sme sa aj s obyvateľmi našej DSS dopravili do čerešňového sadu a tu sme začali zbierať. Čerešňové stromy boli obsypané čerešňami, ktoré boli veľmi chuťovo veľmi dobré. Podmienkou zberu bolo, že sme každý musel nazbierať minimálne 2 kilá čerešní. Táto hranica nebola pre nás problém, nakoľko naši obyvatelia boli šikovní a doobeda sme nazbierali 40 kg čerešní. 

Po príchode do DSS sme čerešne uskladnili a na druhý deň sme navarili čerešňový džem a dnes sme upiekli 8 plechov čerešňovej bublaniny. A ešte nám stále ostalo asi 3-4 kg čerešní, ktoré sme dali zmraziť do mrazničky a tieto využijeme v neskoršom období na pečenie sladkých koláčov. 

Do uvedeného ovocného chodievame radi, boli sme aj minulý rok na samozbere jabĺk, tento rok plánujeme aj na marhule a potom znova na jablká. Je to pre nás príležitosť zaobstarať si dostupné, lacné a zdravé ovocie a mi túto príležitosť veľmi radi využijeme.

Fotogaléria