Katarínska zábava

Dnes 24.11.2021 sa v našom domove uskutočnila Katarínska zábava. Túto tradičnú ľudovú veselicu usporadúvame každý rok a preto ani tento nemohol byť výnimkou. Ale to nie je len tak urobiť dobrú zábavu, na toto sa treba pripraviť. A tak sme sa aj mi pripravovali. Spravili sme „prieskum zákazníckych preferencií“, čiže sme si zistili, že načo by mali naši obyvatelia chuť a jednoznačne vyhrali štrúdle. Tak sme zaobstarali suroviny a s pomocou niektorých obyvateľov nášho zariadenia sa upiekli makovo-višňové a tvarohové štrúdle, medovníky a aby toho nebolo málo, tak sa upiekli aj slané pizzové a syrové tyčinky. Ľahko sa nám pieklo, lebo sme mali pomocníčky, ktoré majú veľmi šikovné ruky, veľké srdce a vedia sa obetovať aj pre kolektív a spravia niečo navyše, aby dobre bolo.

Dnes ráno sme v jedálni pripravili miesto na tanec, rozniesli pohostenie, nápoje, poháre a akcia mohla vypuknúť...a aj vypukla. Na samom úvode sme poďakovali tým obyvateľom, ktorý sa svojou nezištnou pomocou podieľali na tejto spoločenskej akcii, odmenili sme ich drobným darčekom - zásterou, ako symbolom, že s nimi aj do budúcnosti počítame pri príprave podobných podujatí. Po potlesku, ktorý zaznel od ostatných obyvateľov domova, ako ocenenie z ich strany sa už pustila hudba. A tancovalo sa a spievalo, zvyku dobrej nálady pritiahli aj zamestnancov nášho zariadenia, ktorí sa tiež zapojili a za chvíľu aj tanečný parket bol malý.

V dobrej nálade ubehol čas veľmi rýchlo, aj nohy už poniektorých pobolievali a postupne si museli sadnúť, a na parkete ostalo iba tvrdé jadro tanečníkov. Polku striedal čardáš, za čardášom tango, ruky boli hore, nohy krepčili, spievalo sa, na tvárach sa rozlieval úsmev a dobrá nálada. Takto sme sa dobre bavili a nevieme ako Vy, ale u nás, sme Katarínu oslávili tak, ako sa patrí.

Fotogaléria: 
Otvoriť fotogalériu
Otvoriť fotogalériu
Otvoriť fotogalériu